اکستازی ,مصرف ,ماده ,عصبی ,آمفتامین ,مواد
دانلود

مقدمه

اکستازی یکی از مشهور ترین مواد اعتیاد آور رایج در میان جوانان امروزی است . بر اساس آماری تخمینی 8/2 میلیون جوان در سرار جهان حداقل یک با در طول عمر خود از این ماده استفاده کرده اند و بسیاری از آنان ، با وجود آگاهی از مخاطرات احتمالی ، مصرف این ماده را ادامه می دهند .

اکستازی یا « داروی طراح » ماده ای است که در میهمانی های ریو مصرف می شود . یکی از مصرف کننده های اکستازی ، می گوید : « در یک میهمانی ریو ، مردی که مقدار زیادی اکستازی مصرف می کرد ، خود را پرتقال می دانست . یکی دیگر از مصرف کنندگان فکر می کرد که مگس است و به دفعات سرش را به شیشه پنچره می گوبید.

اکستیسی چیست ؟

اکستازی یا متیل دی اکسی مت آمفتامین ( MDMA ) از جدیدترین داروهای هم خانواده آمفتامین است . ابتدا در آلمان به عنوان ضد اشتها و سپس تنظیم کننده خلق و خوی معرفی گردید ولی تاکنون برای ان هیچ گونه کاربردی به عنوان دارو مورد پزیرش مجامع علمی قرار نگرفته است .

پایه شیمیایی اکستازی شبیه مسکالین و Speed است . به اعتقاد بسیاری از متخصصان اکستازی مانند LSD جزو گروه اصلی مواد مخدر توهم زا و سرخوشی آور به شمار می رود در ساخت اکستازی مواردی همچون استون ، نیتروتان ، کلرفورم و یا حتی فورمامید به عنوان مواد پایه به کار می روند .

آمفتامین اثرات محرک خود را با افزایش آزاد سازی منو آمین ها در گره های عصبی اعمال می کنند . اکستازی این عمل ر ابیشتر در گره های عصبی حاوی سرتونین انجام می دهد و به این ترتیب غلظت این ماده را در گره های عصبی افزایش داده و موجب استقرار تأثیر تحریکی این گره می شود .دریافت‌فایلادامه مطلب
منبع اصلی مطلب : مدرسه شکوه
برچسب ها : اکستازی ,مصرف ,ماده ,عصبی ,آمفتامین ,مواد
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سبد بلاگ : دانلود تحقیق قرص های اکستازی